Reklama

94 tysiące łyżwiarzy w pół roku

Lodowisko Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zakończyło sezon łyżwiarski. Na lód zaprosimy ponownie jesienią. Sezon łyżwiarski 2022/2023 w Białymstoku trwał dokładnie pół roku – od 1 października 2022 r. do 2 kwietnia 2023 r. W tym czasie każdego niemal dnia Lodowisko było otwarte dla miłośników jazdy na łyżwach: początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Sprzedaliśmy łącznie 93 772 bilety wstępu. Wynik ten jest bardzo zadowalający. Lodowisko cieszy się dużą popularnością, od jesieni do wczesnej wiosny jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Białymstoku.

W ciągu półrocznego sezonu wypożyczyliśmy ponad 60 tys. par łyżew. Misie i pingwinki – urządzenia, które pomagają początkującym łyżwiarzom utrzymać równowagę na lodzie – udostępnialiśmy ponad 6 tys. razy. W porównaniu do poprzedniego sezonu wypożyczyliśmy więcej sprzętu łyżwiarskiego.

Ponadto, aż 2170 osób skorzystało z nauki jazdy, które prowadzą hokeiści z drużyny Husaria Białystok. Instruktorzy byli do dyspozycji w każdy weekend, aby pomóc w nauce podstaw i udzielania porad dotyczących techniki jazdy. Z nauk jazdy co sezon korzysta podobna liczba osób.

Oprócz standardowych ślizgawek, wypożyczania sprzętu, nauki jazdy, na Lodowisku organizowane były treningi i imprezy. Były mecze hokeja, zawody w short-tracku, zabawy dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych z ekipą PGE Zimowy Naradowy.

Białostockie lodowisko w każdym sezonie obsługuje zawodników Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Juvenia”, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którzy trenują short-track, drużyny hokejowe Husaria Białystok i Mała Husaria.  W tym sezonie odnotowaliśmy ponad 28 tys. wejść tych osób.

Z nadejściem cieplejszych, wiosennych dni łyżwiarzy na tafli jest tradycyjnie mniej. Stąd naturalna decyzja o zakończeniu sezonu i zamknięciu ślizgawki.

Poza sezonem łyżwiarskim budynek lodowiska jest wykorzystywany jako zaplecze i miejsce pod dachem do imprez organizowanych na sąsiednim Stadionie Lekkoatletycznym i w Parku Zwierzynieckim. To zadaszony obiekt o wymiarach 30 x 60 m z trybunami na 685 miejsc siedzących. Obiekt pełni także funkcję hali widowiskowo-sportowej, która jest udostępniana na wydarzenia sportowe, targi, wystawy, koncerty czy imprezy rekreacyjne. Rezerwacje i informacje pod nr tel. 85 749 62 02 i adresem lodowisko@bosir.bialystok.pl.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zmieniają się grafiki pracy obiektów pozostałych obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a czynna będzie do Wielkiej Soboty, 8 kwietnia w godz. 6:00-14:00 (z hali basenowej korzystamy w godz. 6:15-13:30). W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocy (9-10 kwietnia) obiekt będzie nieczynny.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” poleca się na świąteczne spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Miejsce to można odwiedzać we wszystkie świąteczne dni. Wstęp na teren plaży jest bezpłatny.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c i Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 w dniach 8-10 kwietnia mają przerwę świąteczną – będą nieczynne.

Tor Białystok w przedświątecznym tygodniu codziennie zaprasza na jazdy samochodowe, motocyklowe lub gokartowe. Obiekt przerwę świąteczną ma w dniach 8-10 kwietnia.

Po Świętach Wielkanocnych, od wtorku, 11 kwietnia, obiekty wracają do standardowych grafików i godzin pracy.

autor: BOSiR

Reklama