9 nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

9 nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 27.09.2021

W weekend, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 9 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista został zatrzymany przez policjantów wczoraj popołudniu. Badanie alkomatem 38-letniego kierowcy opla wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich to 49-letni mieszkaniec Białegostoku. O tym, że na osiedlu Leśna Dolina doszło do kolizji, mundurowi dowiedzieli się w piątek około 13. Interweniujący policjanci zbadali trzeźwość kierowców. Okazało się, że 49-letni kierowca peugeota jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Tego dnia 49-latek trafił do izby wytrzeźwień. Kolejny kierowca, który zdecydował się wsiąść za kółko na ”podwójnym gazie” to 38-letni białostoczanin. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z patrolówki w sobotnie przedpołudnie, w centrum miasta. Badanie alkomatem 38-letniego kierowcy seata wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w niedzielę przed 18 dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie, który zaparkował opla na osiedlu Bojary. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Na tylnej kanapie zastali śpiącego 38-latka. Przypuszczenia zgłaszającej potwierdziły się. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. 38-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Pozostali zatrzymani kierowcy mieli od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu organizmie. Wszyscy, którzy posiadali uprawnienia, stracili je.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę. Jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą pojazd kierowany jest przez nietrzeźwego, zadzwoń na numer alarmowy 112. Na miejsce natychmiast pojedzie policyjny patrol.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama