Reklama

70 lat Szkoły Muzycznej

  Rówieśnik i wychowanek szkoły dyrygował najsłynniejszymi orkiestrami świata. Wspólnie z ubiegłorocznym absolwentem i finalistą Konkursu Chopinowskiego Jerzy Maksymiuk poprowadził Poloneza na orkiestrę i fortepian przy którym zasiadł białostoczanin Krzysztof Trzaskowski.

  Zanim nastapił wielki muzyczny finał życzeniom, gratulacjom i nagrodom dla pedagogów i pracowników Zespołu Szkół Muzycznych nie było końca. Najciekawszą nagrodę odebrał zaś sam maestro Maksymiuk. Dziwnym trafem gdzieś w zakamarkach biblioteki odnalazła się książka, którą wzorowy uczeń miał dostać w 1957 roku! Ze wzruszeniem odebrał ją niemal po pół wieku i z radością opowiadał o próbach z finalistą Konkursu Chopinowskiego, absolwentem PSM II st. Krzysztofem Trzaskowskim.

  Historia szkoły sięga roku 1936 i pracy u podstaw sióstr Zofii i Heleny Frankiewicz. W XXI wieku na jubileuszowym koncercie 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i 45-lecia PSM II st. orkiestrę prowadzili Marek Ławreszuk i Roman Zieliński, zaś chórem dysygowała Emilia Dobrzyńska. Dziś uczy się w niej ponad 700 osób. Dyrektor Adam Juchnowicz, syn jednego z wcześniejszych dyrektorów szkoły liczy, że już w przyszłym roku ruszy rozbudowa tej zasłużonej placówki kształcenia artystycznego młodzieży.

https://www.bstok.pl/up/news/998_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/998_8.jpg

Reklama