Reklama

60-lecie Zespołu Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku

Zespół szkoły powstał z inicjatywy lekarzy, ich troski o chore dzieci nie tylko od strony medycznej, ale także psychoterapeutycznej.

– Jestem absolwentem szkoły szpitalnej, w wieku sześciu lat zostałam sama na jednym z oddziałów szpitalnych, panie nauczycielki zaopiekowały się mną tak, jak innymi dziećmi i to było bardzo poruszające, bo rodzice kiedyś nie mogli być przy dziecku. To wydarzenie stało się drogowskazem w wyborze mojego zawodu, który łączy potrzebę serca z pracą nauczyciela – zaznaczyła Elżbieta Sokólska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 15.

Samodzielna Szkoła Podstawowa Dla Dzieci Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu im. J. Śniadeckiego. powstała we wrześniu 1961 r. Opieką dydaktyczno-wychowawczą objęci zostali pacjenci oddziałów: internistycznego, chirurgii dziecięcej, gruźlicy płuc. W 2008 r. zadania dydaktyczno-wychowawcze nad pacjentami białostockiego szpitala dziecięcego w całości przejął ZS Nr 15.

Podczas świętowania jubileuszu 60-lecia placówki nie zabrakło podziękowań i wzruszających wspomnień, można było zobaczyć wystawę zdjęć, aż od początku istnienia szpitala, aż do obecnej chwili. Nauczyciele wykonali pokaz artystyczny, a wydarzeniu towarzyszył występ chóru i kwintetu.

tekst i fot.: Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama