Reklama

6 sposobów na odświeżenie wyglądu Twojego mieszkania

Podczas remontu każdy z nas zastanawia się, jaki styl wybrać, żeby wnętrza były spójne, ale też odzwierciedlały nasz charakter. Jednak najczęściej spędzamy wiele godzin na przemyśleniach, a w ciągu paru miesięcy okazuje się, że obecna aranżacja już nam się znudziła. Dlatego warto wtedy odświeżyć wygląd naszego mieszkania za pomocą paru ciekawych sposobów, dzięki którym nie będziemy musieli znów rozpoczynać remontu, a i tak stworzymy nowe wnętrze.

Nowe wzory tekstyliów

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że w każdym pomieszczeniu można bardzo łatwo zmienić charakter wnętrza za pomocą nowych wzorów tekstyliów. Szczególnie dotyczy to ozdobnych poszewek, obrusa i zasłon. Większość z tych elementów możemy wykonać samodzielnie, dlatego, jeżeli mamy gdzieś w domu jakąś starą maszynę do szycia, to warto zabrać się do dzieła. Dzięki temu możemy bez problemu podążać za trendami.

Najpopularniejsze wzory

  • Geometryczne kształty,
  • Motywy roślinne,
  • Wzory zwierzęce,
  • Wykorzystanie naturalnych materiałów.

Odmienione okno

Zazwyczaj okna stanowią jeden z punktów centralnych w pomieszczeniu, dlatego warto skupić się na nim wtedy, gdy chcemy odświeżyć wygląd mieszkania. Jednym z najlepszych sposobów jest zmiana rolet. Możemy ograniczyć się do innego koloru, ale warto zastanowić się nad nowym modelem, np. rzymskie lub dzień-noc, które znajdziemy na stronie rolety.eu.

Postawmy na ozdoby ścienne

Dobrym pomysłem na odświeżenie mieszkanie są ozdoby ścienne. Dzięki nim możemy w tani sposób zupełnie zmienić aranżację wnętrza. Wystarczą np. trzy antyramy, do których włożymy zdjęcia, obrazki z krajobrazem bądź nowoczesnymi i modnymi wzorami. Możemy je drukować samodzielnie lub kupić gotowe wersje, ale najważniejsze jest to, że skutecznie wpłyną na wygląd pokoju.

Naklejki na ścianach

Innym sposobem na zmianę wyglądu pomieszczenia mogą być naklejki naścienne. Ważne jest jednak to, żebyśmy wybierali modele, które z łatwością ściągniemy, dzięki odejdą razem z farbą. Zwróćmy też uwagę na to, że dostępne są różne wzory naklejek, więc łatwiej nam będzie wybrać takie, które tym razem nam się podobają lub są zgodne z obowiązującymi trendami. Dobrym pomysłem będzie np. przyklejenie błyszczących elementów bądź imitujących lustro.

Nowe bibeloty

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby postawić jakiegoś bibelota na komodzie bądź półce. Czasem może to być po prostu podpórka do książek, a innym razem pamiątka z podróży. Złym pomysłem będzie ułożenie ich wszystkich na widoku, ale warto je posegregować i dopasować do siebie. Dzięki temu możemy je zmieniać, a gdy się nam znudzą to schować i wyciągnąć jakieś inne. Kolekcje warto raz po raz uzupełniać, żeby dodać modny element.

Zmiana rozmieszczenia mebli

Zwróćmy uwagę na to, że czasem wystarczy tylko przestawić parę mebli, żeby uzyskać zupełnie nowy wygląd pomieszczenia, np. poprzez ustawienie łóżka pod łóżkiem lub naprzeciwko. Poza tym możemy odłożyć jakiś mebel na strych bądź do piwnicy, jeżeli chcemy stworzyć bardziej nowoczesne i minimalistyczne wnętrze.