Reklama

Zatrzymani w drodze na Białoruś

Przed kilkoma dniami w internecie w mediach społecznościowych ukazało się ogłoszenie, w którym przemytnicy ludzi informują, że zaczynają działać organizując nielegalny szlak z Białorusi przez Polskę do Niemiec. Podają swój telefon i zachęcają do kontaktu. Dzięki sprawnej reakcji polskich służb ich działalność została udaremniona zanim jeszcze się rozpoczęła. W piątek (16.02.br.) w pobliżu granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze zatrzymano trzech cudzoziemców, którzy usiłowali przedostać się na Białoruś. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów. W trakcie wykonywanych czynności, na podstawie oświadczenia ustnego, ustalono, że są to dwaj Jemeńczycy w wieku 32 i 27 lat oraz 28-letni obywatel Indii. W rejon granicy państwowej przyjechali z Niemiec. Jak się okazało jeden z Jemeńczyków miał tymczasową kartę pobytu w Niemczech, a drugi oczekiwał na rozpatrzenie wniosku o ochronę międzynarodową złożonego w Niemczech.


W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że są to osoby, które we współdziałaniu z dającym wspomniane ogłoszenie o organizowaniu nielegalnej migracji, miały uczestniczyć w przeprowadzaniu grup migrantów z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy zostali zatrzymani.


Wobec całej trójki wszczęto postępowanie karne oraz administracyjne. Decyzją sądu umieszczeni zostali w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

  • Ogłoszenie w internecie umieszczone przez organizatorów przemytu ludzi
    Ogłoszenie w internecie umieszczone przez organizatorów przemytu ludzi

  • Zatrzymani organizatorzy przemytu ludzi
    Zatrzymani organizatorzy przemytu ludzi

  • Zatrzymani organizatorzy przemytu ludzi
    Zatrzymani organizatorzy przemytu ludziPodlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama