5 sposobów na tanie wakacje samolotem

Aktualne ceny wakacji, szczególnie jeśli zamierzamy podróżować z całą rodziną, mogą niemile zaskoczyć, dlatego jeśli nie chcesz rezygnować z odpoczynku za granicą, warto dowiedzieć się jak tanio latać samolotem. Poznaj sposoby na tańsze podróżowanie i nie rezygnuj z marzeń o niezapomnianych wakacjach!

 Pewnie nie raz słyszałeś, że tanie wakacje samolotem to już przeszłość i rzeczywiście jest w tym trochę prawdy – wiele tras, również tych wewnątrz kontynentalnych znacznie podrożało lub przestało być darmowe. Zwiększyły się opłaty za bagaż, a możliwość wcześniejszej odprawy czy wyboru miejsca na pokładzie to opcje dodatkowo płatne. Nie oznacza to jednak, że wakacje na własną rękę zawsze muszą kosztować krocie.

  • 1 sposób na tanie wakacje – wybór kierunku podróży.

Korzystając z wyszukiwarki lotów, z pewnością zauważysz, że niektóre połączenia lotnicze są znacznie tańsze (tak jest w przypadku lotów do Włoch czy Grecji), co nie oznacza, że miejsca te są mniej atrakcyjne – wręcz przeciwnie! Wiele z nich to idealna destynacja na tzw. city-break, czyli kilkudniowy wyjazd do dużego, tętniącego życiem miasta, gdzie możesz skorzystać z wielu atrakcji, a także zwiedzić obrzeża popularnej miejscowości. Taką krótką podróż w sezonie letnim, możesz odbyć z plecakiem, co oznacza spore oszczędności na bagażu, a także szybsze przybycie na miejsce, związane z brakiem oczekiwania na walizkę czy jej nadanie.

  • 2 sposób na tanie wakacje – wybierz korzystny termin podróży.

Nie tylko cel podróży ma znaczenie, jeśli szukasz sposobu, jak tanio latać samolotem. Warto dobierać termin wakacji, tak, aby nie zahaczał o weekendy i dnie wolne od pracy. Majówka, długi weekend czerwcowy może kusić osoby, które nie mają zbyt wiele dni urlopu, lecz należy liczyć się z tym, że ceny za loty znacznie wzrosną. Dobrym sposobem na tańsze latanie jest wyszukanie lotów konkurencyjnych linii lotniczych, tak, aby wylot i przylot organizował inny przewoźnik. Zdarza się, że w takich przypadkach, loty realizowane są na inne lotniska (dotyczy takich miast jak Barcelona, Rzym, Londyn), lecz jeśli odpowiednio przygotujesz się do takiej podróży, takie roszady nie powinny wpłynąć negatywnie na organizację twoich wakacji.

  • 3 sposób na tanie wakacje – planowanie wakacji z wyprzedzeniem.

Taniej nie będzie – ceny za wakacje i loty samolotem nie maleją, dlatego dobrym zwyczajem jest planowanie wakacje z wyprzedzeniem. Dotyczy to zarówno wypoczynku z biurem podróży (tzw. first minute) jak i wakacji na własną rękę. Jeśli wiesz, kiedy możesz zaplanować urlop, zacznij planowanie wakacji już na początku roku. Zimą, gdy wieczory są długie, z pewnością znajdziesz czas na przeglądanie lotów i hoteli, a dodatkowo jak przyjemnie będzie zatopić myśli w słonecznych katalogach, gdy na dworze szaro i ponuro!

  • 4 sposób na tanie wakacje – last second.

Nie zawsze masz możliwość i chęć zaplanować wakacje z wyprzedzeniem, co nie oznacza, że jesteś skazany na przepłacanie. Last second dotyczy zarówno lotów jak i zorganizowanych pobytów, co w rzeczywistości oznacza, że na wakacje wylatujesz na ostatnią chwilę, czasem nawet w tym samym dniu podejmując decyzję o locie. Czy to bezpieczne? W większości przypadków tak – popularne cele podróży wakacyjnych są bogate w ofertę hotelową, a możliwość rezerwacji noclegu przez internet sprawia, że nie musisz szukać go tuż po wylocie.

  • 5 sposób na tanie wakacje – wakacje na własną rękę.

Choć to nie opcja dla każdego, samodzielne planowanie wakacji to furtka dla wprowadzenia oszczędności i bardziej elastycznego podejścia do wydawania pieniędzy na podróżowanie. Wszak, to ty decydujesz, ile wydasz na nocleg, podróż, czy dodatkowe atrakcje na miejscu.

Jak tanio latać samolotem? Rekomendujemy tani parking na lotnisku Chopina.

Jeśli wyruszasz w podróż z lotniska na Okęciu, możesz na listę oszczędności dopisać jeszcze jeden punkt – parking przy lotnisku Chopina – Park & Fly. Miejsce to znane jest z niskich cen na za postój, a także licznych udogodnień takich jak bezpłatny transfer z i na lotnisko, ubezpieczenie czy możliwość wykupienia miejsca z zadaszeniem.

Tanie wycieczki samolotem były kiedyś bardziej dostępne, co nie oznacza, że musisz zapomnieć o lataniu, jeśli aktualnie włączyłeś tryb OSZCZĘDZANIE. Możliwość wyszukiwania okazji, a także kilka zasad pozwolą ci korzystać z uroku wakacji bez obciążania swojego budżetu.

Życzymy udanych podróży!