Reklama

5 pomysłów na prezent na parapetówkę

Wprowadzenie się do nowego mieszkania to często moment, w którym dla wielu osób rozpoczyna się nowe życie. Wtedy też organizowana jest parapetówka. Szczególnie jeśli mieszkanie czy dom jest kupione i ma służyć przez dłuższy czas.

Na taki krok decydują się zarówno pary, jak i single. Dlatego, jeżeli szuka się prezentu na tę okazję, warto wpierw dowiedzieć się dokładnie dla kogo będzie przeznaczony prezent, czego ta osoba potrzebuje i jakie są jej preferencje. Wówczas odnalezienie idealnego podarunku będzie o wiele łatwiejsze.

Parapetówka u małżeństwa – co podarować?

Bardzo często jest tak, że wprowadzenie się do nowego mieszkania wiąże się ze ślubem. Wówczas dla Młodej Pary można podarować prezent, który będzie nawiązywał do tego wydarzenia – np. personalizowane kieliszki z datą ślubu lub inny gadżet, który będzie mógł być nie tylko ozdobą mieszkania, ale także i użytkowany na co dzień. Przykładem może być tutaj chociażby zestaw do serwowania serów, gdzie na desce może być wygrawerowana sentencja dla pary. Więcej przykładów prezentów przeznaczonych dla dwójki osób, które można z powodzeniem podarować z okazji parapetówki, przeczytać można w artykulePomysł na prezent dla pary – wyjątkowe propozycje.

Praktyczne prezenty na parapetówkę – co wybrać?

Oprócz wyżej wspomnianych desek do serwowania z grawerem, ciekawą propozycją będą przede wszystkim praktyczne akcesoria, które będzie można wykorzystać na co dzień w kuchni czy salonie. Jeżeli chce się, aby prezenty były spersonalizowane, powinny być wykonane z materiału, jaki pozwoli na wykonanie grawer lub nadruku na jego powierzchni. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku drewno lub metal.

Przykładem takiego prezentu może być mały stolik – taca na nóżkach, który posłuży do podawania pysznego śniadania do łóżka. Piękne zdobienia i wygrawerowana sentencja upamiętniająca ważne wydarzenie w życiu sprawią, że jedzenie będzie za każdym razem smakować wybornie i przypominać o miłych chwilach.

Inną ciekawą propozycją prezentu dla osób, które dopiero wprowadzają się na nowe mieszkanie, będzie podarowanie zestawu do wina. Może on być zamknięty w ozdobnej szkatułce wykonanej z drewna, albo znajdować się w otwartej skrzyneczce z zabawny napisem.

Dla osób „które mają wszystko” trudno wybrać praktyczny prezent. W takim przypadku warto wybrać obrazek, z zabawną sentencją, który będzie można powiesić na przedpokoju czy w widocznym miejscu w salonie. Taka sentencja może nawiązywać do pożycia małżeńskiego, prowadzenia domu lub przyjmowania gości, a także charakteru osób obdarowywanych.

Prezenty na parapetówkę – nie tylko dla par

Warto pamiętać o tym, że parapetówkę może urządzić również osoba, która żyje samodzielnie. Wówczas warto postawić na prezent, który nie będzie nawiązywał do życia w parze. Co zatem wybrać? Warto przejrzeć propozycje pod hasłem prezent na parapetówkę na mygiftdna.pl. Znaleźć tu można wiele inspiracji. Przykładem może być chociażby mama świata, na której obdarowana osoba może umieścić swoje wspomnienia z odbytych już podróży, a także zaplanować kolejne wyjazdy.