5 najlepszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi

Reklama

Poznaj najlepsze aplikacje mobilne do zarządzania domowym budżetem w 2021 roku. Wszystkie działają na polskim rynku, są bezpłatne i dobrze oceniane. Kto wie? Może któraś z nich będzie dla Ciebie szansą na zyskanie dodatkowych pieniędzy, jak podczas zabawy w gry hazardowe w kasynie online.

Jak to się dzieje, że jedni potrafią skutecznie oszczędzać, a inni nie? Cóż, ponoć wystarczy odrobina cierpliwości, systematyczność, wysoka motywacja i dobre, funkcjonalne narzędzia. Do takich należą właśnie aplikacje do zarządzania domowym budżetem. Oczywiście nie zrobią za Ciebie absolutnie wszystkiego, ale jeśli wytrzymasz choć dwa miesiące i rzeczywiście będziesz kategoryzować swoje wydatki i wpisywać to, co znika z Twojego konta, to z pewnością pomogą Ci uzmysłowić sobie, gdzie Twój portfel ma krytyczne dziury, przez które wyciekają z niego pieniądze. 

Wszystkie wymienione w naszym artykule aplikacje do zarządzania finansami mają wiele praktycznych funkcji, takich jak możliwość pobrania raportu w csv, synchronizacja z kontem bankowym, żeby nie musieć wpisywać wszystkiego ręcznie, rozbudowane filtry i kategoryzację wydatków. Całkiem możliwe, że to właśnie dzięki nim nauczysz się w końcu oszczędzać.

 Naszym zdaniem, 5 najlepszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi w 2021 to:

  1. Wallet
  2. Kontomierz
  3. Money Lover
  4. Moje Finanse
  5. Spendee.

 Wszystkie te aplikacje do zarządzania domowym budżetem są całkowicie bezpłatne, dostępne w języku polskim i można je połączyć z występującymi u nas bankami. Poniżej prezentujemy opis każdej z nich i najważniejsze atuty.

Wallet

Najważniejsze cechy:Największe zalety:
Jest bezpłatnaBardzo estetyczna i intuicyjna
Wydawca: BudgetBakres.comMożna ją zsynchronizować z kontem bankowym
Systemy: Android, iOSUmożliwia śledzenie paragonów

Aplikacja do zarządzania finansami osobistymi Wallet to jeden z niekwestionowanych zwycięzców naszej listy. Jak na coś, co możesz mieć całkowicie za darmo, posiada szereg bardzo intuicyjnych i przydatnych funkcji. Nie trzeba samemu wpisywać w nią wydatków, które realizujesz kartą płatniczą bądź przelewem – bez problemu połączysz ją ze swoim kontem bankowym, nawet wspólnym z partnerem. Tylko gotówkowe płatności należy w nią dopisywać. Co więcej, obsługuje wiele walut, pozwala ustalić swój budżet i przypomnienia, gdy niebezpiecznie przekraczamy zaplanowaną granicę wydatków, a także pozwala obserwować swoje finanse na czytelnych, ładnych wykresach i pobierać dodatkowe raporty.

Kontomierz

Najważniejsze cechy:Największe zalety:
Jest bezpłatnaProsta i bezpieczna
Wydawca: KontomatikMożna ją zsynchronizować z kontem bankowym
Systemy: Android, iOSUmożliwia kategoryzację wydatków

Ta aplikacja do zarządzania domowym budżetem jest dziełem polskiej firmy i rzeczywiście dobrze wpisuje się w oszczędzanie w Polsce. Możesz bezpiecznie połączyć ją z każdym swoim kontem bankowym bez przekazywania żadnych haseł i loginów. Całkiem praktycznie wprowadzano też kategoryzację wydatków, przez co łatwo jest monitorować, ile wydajesz na jedzenie, ile na kosmetyki, ile wyjścia na miasto itp. Kontomierz podpowiada Ci również, ile mógłbyś zyskać, gdyby Twoje pieniądze leżały na lokatach albo rachunkach oszczędnościowych. Podobnie jak Wallet, będzie Cię też powiadamiał, gdy przekroczysz założone sobie cele budżetowe na dany miesiąc.

Money Lover

Najważniejsze cechy:Największe zalety:
Jest bezpłatnaŚwietna dla podróżników
Wydawca: Money LoverRozbudowany system planowania wydatków
Systemy: Android, iOSMożna ją zsynchronizować z kontem bankowym

Aplikacja Money Lover Expense Tracker to jedna z najpopularniejszych appek na całym świecie. Dla podróżników jest niczym jak darmowe gry hot spot – klasyczną, potężną maszyną, na której rzeczywiście można zarobić niezłe pieniądze, jeśli tylko ma się trochę cierpliwości, żeby “grać” skutkowo. Cechuje ją obsługa wielu walut i dokładny przelicznik. Pozwala też w rozbudowany sposób planować swoje wydatki (domowy budżet, wyjazdy wakacyjne, wydarzenia, oszczędności), a każda z kategorii wydatków przedstawiona jest przyjemnymi dla oka ikonami. Jakby tego było mało, Money Lover umożliwia też dodawanie mikropłatności, pobieranie raportów i wykresów do Excela, a także jest szybka i lekka.

Moje Finanse

Najważniejsze cechy:Największe zalety:
Jest bezpłatnaŁadnie przedstawione statystyki wydatków w czasie
Wydawca: 7csolutionsMega intuicyjna
System: AndroidSpora liczba dostępnych kategorii wydatków

Jak podają sami producenci aplikacji Moje Finanse, pozwala ona na metodyczne analizowanie swoich wydatków i skuteczne kontrolowanie domowego budżetu. Co istotne, w Google Play zbiera całkiem wysokie noty, bo aż 4,5 gwiazdek na 5 możliwych, a jej użytkowników są tysiące. Posiada polską wersję językową i jest niezwykle prosta w obsłudze, ale i czytelna. Możesz w niej np. dodać własne kategorie wydatków i oznaczyć je preferowanymi kolorami, umożliwia Ci tworzenie zleceń stałych i zaplanowanych operacji, a także pozwala na bardzo wygodny przegląd operacji historycznych w czasie.

Spendee

Najważniejsze cechy:Największe zalety:
Jest bezpłatnaPiękny, nowoczesny design
Wydawca: CleevioPodpowiada, gdzie możesz jeszcze zaoszczędzić
Systemy: Android, iOSMożna ją zsynchronizować z kontem bankowym, a także Bitcoinem

Na koniec została nam jeszcze popularna aplikacja Spendee, z której korzysta już ponad 3 mln osób na świecie. Jej największą zaletą jest przede wszystkim wyróżniająca się szata graficzna. Rzeczywiście przyznać trzeba, że design bardzo tu dopracowano. Spendee kryje też jednak w sobie multum innych przydatnych cech, takich jak możliwość synchronizacji z kontami bankowymi, obsługę wielu walut, opcję zarządzania dzielonymi finansami, funkcjonalne etykiety i automatyczną kategoryzacją wydatków. Aplikacja daje też spersonalizowane wskazówki, gdzie jeszcze możesz zaoszczędzić swoje pieniądze.

Czynniki, które pomagają w oszczędzaniu

Ponad połowa Polaków składa deklaracje chęci oszczędzania, ale większość odkłada coś tylko raz na trzy miesiące, a ⅓ nie posiada większych oszczędności niż 5 tysięcy złotych. Jeśli więc chcesz osiągnąć lepsze rezultaty, to warto żebyś poza pobraniem aplikacji do zarządzania finansami osobistymi, również wziął pod uwagę kilka innych wspomagających czynników.

Po pierwsze, systematyczność. Nie zawsze uda Ci się odłożyć duże sumy, ale lepiej zaoszczędzić cokolwiek niż się demotywować. Po drugie, zakładaj sobie wysokie cele (np. odłożenie 20% miesięcznej pensji) i nie besztaj siebie, jeśli odłożysz 10 czy 5%. To już i tak będzie świetny wynik. Po trzecie, jasno sprecyzuj swój cel oszczędzania w czasie – “chcę spłacić dług na karcie kredytowej w 6 miesięcy”, “za 7 miesięcy chcę mieć na wakacje w Meksyku”, “w 3 lata chcę zebrać pieniądze na wkład własny, żeby kupić swoje wymarzone mieszkanie”. Konkretne cele pomagają wytrwać w postanowieniach.

Reklama