Reklama

5 minut Podlasia

  ”Przyspieszamy kroku” to program PiS z kampanii wyborczej. Wojewoda Podlaski Jan Dobrzyński widzi w nim szansę dla naszego regionu. Dlatego, bez względu na sympatie polityczne zamierza wspólnie z Marszałkiem Województwa i parlamentarzystami wspólnie wpływać na rozwój Podlasia.

  ”Chcę być inicjatorem działań w ramach moich uprawnień i współpracować z Marszałkiem Województwa Podlaskiego w kwestiach strategicznych inwestycji” zadeklarował na pierwszej własnej konferencji prasowej Jan Dobrzyński. Czy współpraca się ułoży? Już 6 marca zaplanowano spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim z Januszem Krzyżewskim i wszystkim parlamentarzystami z Podlasia. Tematów do rozmów z pewnością nie zabraknie. Chociażby lotnisko – Wojewoda optuje za lokalizacją w Topolanach lub Żukach, wicemarszałek Tylenda popiera Krywlany. Na razie ”jesteśmy zgodni w sprawach rozwoju” deklaruje wojewoda Dobrzyński.

  Już wkrótce powinien rozpocząć urzędowanie nowy wojewoda – Jarosław Schabieński z Suwałk. Wniosek o jego nominację zyskał już akceptację Ludwika Dorna, czeka tylko na parafę premiera. Tylko od decyzji Ministra Oświaty zależy, czy Podlaskim Kuratorem zostanie Janusz Mieczkowski z Łomży. ”Nie mam zastrzeżeń do prac komisji konkursowej” mówi Wojewoda i dodaje ”nie ma czasu na kłótnie, środki przeznaczone na rozwój regionu są tak duże, że trzeba poświęcić się pracy. To jest 5 minut Podlasia.”. Czasu zostało niewiele. Pierwsze inwestycje powinny ruszyć już w 2007 roku. Czy słynne w latach 70. ”białostockie przyśpieszenie” powróci?

Reklama