48 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W SZEREGACH PODLASKIEJ POLICJI

48 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W SZEREGACH PODLASKIEJ POLICJI

Data publikacji 27.05.2019

48 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął uczestniczący w uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z zastępcami.

Dziś, w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 48 policjantów – 8 kobiet i 40 mężczyzn, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w wkrótce kilkumiesięczne szkolenie w jednej z policyjnych szkół. Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół.

W trakcie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wręczył 3 funkcjonariuszom akty powołania na kierownicze stanowiska służbowe. Pełniący dotychczas obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce nadkomisarz Jakub Ciulkin otrzymał akt powołania na to stanowisko. Natomiast dowódca podlaskich antyterrorystów oraz jego zastępca otrzymali akty powołania na kierownicze stanowiska Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Źródło: Policja Podlaska