Reklama

43. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2024” w Białymstoku

To wyjątkowe wydarzenia rozpoczął w środę, 29 maja, koncert „Chóralny trójgłos pokoju”. Sala koncertowa przy ul. Podleśnej w Białymstoku rozbrzmiała muzyką i śpiewem w modlitwie o pokój. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie również pamięci profesora Romualda Twardowskiego. W uroczystej inauguracji wzięła udział Wiesława Burnos, wicemarszałek województwa.


O tym, jak wyjątkowe to wydarzenie artystyczne, niosące w sobie również ważne przesłanie ekumeniczne, napisał w liście okolicznościowym z tej okazji marszałek Łukasz Prokorym.

– W znakomity sposób promuje ono wizerunek Województwa Podlaskiego, jako regionu, w którym ludzie różnych narodowości, kultur i religii żyją we wzajemnym szacunku i poważaniu – stwierdził marszałek i dodał: – Dziękuję organizatorom za uczynienie z festiwalu przedsięwzięcia o światowym znaczeniu, w którym uczestniczą wybitne chóry z wielu krajów. Życzę, aby ich tegoroczny występ okazał się doskonałym potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego festiwalu.

W tym roku przed szeroką widownią zaprezentuje się 11 chórów z siedmiu krajów. 43. MFMC „Hajnówka 2024” zakończy się w niedzielę, 2 czerwca.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama