Reklama

38-LATKA UKARANA ZA BEZPODSTAWNE WEZWANIE KARETKI POGOTOWIA

38-LATKA UKARANA ZA BEZPODSTAWNE WEZWANIE KARETKI POGOTOWIA

Data publikacji 19.04.2023

38-latka zadzwoniła po karetkę pogotowia, bo jak twierdziła pogryzł ją pies. Okazało się jednak, że do pogryzienia nie doszło, a wezwanie było bezpodstawne. To nie pierwsze takie zgłoszenie mieszkanki powiatu monieckiego. Kobieta została ukarana mandatem.

Wczoraj po południu monieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o bezpodstawnym wezwaniu karetki pogotowia. Funkcjonariusze z patrolówki ustalili, że 38-latka zadzwoniła na numer alarmowy twierdząc, że pogryzł ją pies. Ratownicy, którzy zbadali kobietę, nie potwierdzili tego, a kobieta nie potrzebowała żadnej pomocy. Od kobiety było czuć alkohol. Nie potrafiła również wyjaśnić dlaczego to zrobiła. Za bezpodstawne wezwanie pogotowia ratunkowego policjanci ukarali 38-latkę mandatem. Policjanci ustalili, że to nie pierwsze bezpodstawne wezwanie mieszkanki powiatu monieckiego. Już wcześniej kilkukrotnie odpowiadała za tego typu zgłoszenia.


Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa wymaga interwencji służb. Nie zapominajmy, że w tym czasie ktoś inny na prawdę może potrzebować pomocy.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama