Reklama

35 lat Teatru Lalki i Aktora w Łomży

– Piękny jubileusz… Wokół tej sceny wychowały się całe pokolenia łomżyniaków. Sam wiem, jak nasz teatr potrafi dostarczyć mądrości, piękna i przeżyć, bo tu bywam. A żebym wiedział jeszcze lepiej, dbają moje wnuki, kiedy z przejęciem opowiadają mi, jak przeżywały spektakle. Jestem człowiekiem, „technicznym”: od spraw inżynieryjnych, infrastruktury, inwestycji, ale jestem także dumny z teatru, który jest naszym ambasadorem znanym na świecie i zapraszającym świat do Łomży – powiedział ze sceny wicemarszałek Marek Olbryś.

Jubileuszową galę rozpoczęło wręczenie dyrektorowi Jarosławowi Antoniukowi Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznanego przez ministra kultury. W uzasadnieniu znalazła się długa lista osiągnięć i sukcesów krajowych, wśród których jest m.in.  Podlaska Marka Roku oraz międzynarodowych z Festiwalem Teatralnym „Walizka”, już od dziesięcioleci przyciągającym do Łomży i województwa twórców najmniejszych teatrów ze wszystkich kontynentów.

– To ogromna niespodzianka. O zaszczytnym odznaczeniu dowiedziałem się przed chwilą. Dziękuję i mogę tylko zadeklarować, że będziemy starać się nadal być odpowiedzialni za to, co robimy, za teatr – mówił dyrektor Jarosław Antoniuk.

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama