Reklama

32-latka oszukana "na BLIKA"

32-latka oszukana „na BLIKA”

Data publikacji 27.07.2022

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają znajomym wiadomości z prośbą o kody BLIK. Tym razem ofiarą oszustów padła 32-letnia suwalczanka, która straciła 1000 złotych.

Do suwalskich policjantów zgłosiła się kobieta oszukana ,,na Blika”. Cyberprzestępcy podszyli się pod znajomą kobiety i włamali się na jej konto społecznościowe. Następnie za pośrednictwem komunikatora poprosili 32-latkę o opłacenie przesyłek. Kobieta była przekonana, że koresponduje z koleżanką, dlatego wygenerowała kody BLIK. Kiedy po transakcjach skontaktowała się ze znajomą okazało się, że ta nie wysyłała do niej żadnych wiadomości. Wówczas suwalczanka zrozumiała, że została oszukana. W efekcie kobieta straciła 1000 złotych.

Ostrzegamy! Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama