Reklama

3 aktorów na scenie

1 kwietnia wchodzi na deski małej sceny naszego teatru „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera. Zanim na premierze zabrzmi gong, reżyser i aktorzy pozwoli nam podejrzeć ostatnie szlify przed pierwszym spektaklem Bez szczególnych rekwizytów, opierając się na tekście komedię przygotowało 3 aktorów Teatru Dramatycznego: Krzysztof Ławniczak, Tadeusz Sokołowski i Sławomir Popławski.

  Problemy, z jakimi zmagają się artyści w trakcie pracy twórczej, przedstawione są jako partytura muzyczna. Ścierające się światy: reżysera, kompozytora i choreografa, planujących realizację przedstawienia teatralnego, są źródłem wielu starć, które w sztuce mnożą zabawne sytuacje. Pozostawione przez autora miejsce na improwizację, dodając materiałowi literackiemu życia sprawia, że „Scenariusz dla trzech aktorów” stanowi punkt wyjściowy do zaprezentowania koncertu gry aktorskiej, na śmiech, łzy, wzruszenie i refleksję.

 Reżyserią spektaklu zajął się pracujący na co dzień w Słupsku Bogusław Semotiuk. To nie pierwsza realizowana przez niego adaptacja tekstu Schaeffera. Niewiele jest tekstów, których przedstawienia przynoszą widzom tyle zabawy, a mimo to po przedstawieniu zmuszają do refleksji na temat życia, ludzi i sztuki. My mamy szansę na chwile śmiechu i zadumy już od 1 kwietnia na Małej Scenie Teatru im. Al. Węgierki. https://www.bstok.pl/up/news/703_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/703_8.jpg

Reklama