Reklama

27 000 złotych na inicjatywy społeczne w województwie podlaskim

Znamy zwycięzców IV edycji programu społecznego „Decydujesz, pomagamy”.
W województwie podlaskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 27 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 9 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.

Decydujesz, pomagamy – jeszcze więcej wsparcia!

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców
w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. W IV edycji wprowadzone zostały korzystane zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy
w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów
i odpowiadamy na ich potrzeby –
mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco

Zwycięskie projekty

W IV edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce – 9 z nich w województwie podlaskim.

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty:

 • Program socjoterapeutyczny Poznaję Świat Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Pawłówce,
 • 12-minutowy Test Sprawności Dla Wszystkich Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich Biegamy dla Zdrowia z Łomży,
 • Ocalić Od Zapomnienia Zabytkowy Cmentarz Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka
  w Sokółce.

Wsparcie w postaci grantów w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom:

 • Świąteczny Koncert Finałowy – Warsztaty Muzyczne Fundacji Uskrzydleni – Wspieramy Kreatywnie w Gołdapi,
 • Przedszkolak przyjacielem przyrody  Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży,
 • Międzypokoleniowy Kalendarz Kulinarny Fundacji Choroszcz w działaniu.

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy:

 • Piknik wielopokoleniowy. Bawmy się wszyscy razem Stowarzyszenia Komitywa
  z Suwałk,
 • Żyj Zdrowo i Aktywnie Na Wsi Koła Gospodyń Wiejskich Paprotki z Szumowa,
 • Nasze Ogrody – Ptasie Ostoje Ochotniczej Straży Pożarnej w Koplanach.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 7 maja do 4 czerwca, klienci Tesco na terenie województwa podlaskiego oddali łącznie 108 038 głosów.

Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu.

Realne potrzeby, realne wsparcie

Od 2016 roku odbyły się cztery edycje programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 3 325 000 złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Jesienią tego roku odbędzie się kolejna – już V edycja programu.