Reklama

25-lecie Studia Piosenki Fart

Uroczystość była także okazją do odznaczenia Justyny Porzezińskiej, założycielski Studia Piosenki Fart. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymała ona Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Wyróżniona została także Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego, którą wręczył jej Marek Malinowski, członek zarządu. Do grona wyróżnionych tą odznaką dołączyły także: Justyna Porzezińska, Karolina Porzezińska, Emilia Szulc oraz Studio Piosenki Fart.

Studio Piosenki Fart od 25 lat uświetnia wydarzenia miejskie w Bielsku Podlaskim i w całym regionie, występuje podczas uroczystości państwowych i akademickich. Ma na swoim koncie także  występu w kraju i za granicą.

15-letni projekt Złoto to grupa wykonująca utwory ludowe w językach: białoruskim, ukraińskim oraz gwarą. Z kolei 10-letni kFARTet to projekt, który tworzą Justyna Porzezińska, jej córka i inne wychowanki Studia Piosenki Fart.

W wydarzeniu wzięli udział także: Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski i Jarosław Borowski, burmistrza Bielska Podlaskiego.

Paulina Tołcz
fot.: Bielski Dom Kultury/Artur Żukowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama