Reklama

25 kolejka rozgrywek TAURON1.Liga Białostockiej Akademii Siatkówki

Przed nami 25 kolejka rozgrywek TAURON1.Liga, w której rozegramy wyjazdowe starcie z AZS AGH Kraków – Siatkówka O kolejne punkty nie będzie wcale łatwo, gdyż ze stolicy województwa małopolskiego na tarczy wracały już takie drużyny jak Exact Systems Norwid Częstochowa, Chemeko-System Gwardia Wrocław, czy PZL LEONARDO Avia Świdnik.

O ile mecze domowe stały się w ostatnim czasie naszym atutem, o tyle na wyjazdach nie wygraliśmy trzech spotkań z rzędu.Czas to zmienić. Niezwykle podbudowani ostatnim, istnie ważnym zwycięstwie nad MKST Astrą Nowa Sól, postaramy się postawić siódmej sile ligi. Ostatnia wygrana ustabilizowała naszą sytuację w tabeli i pozwoliła odskoczyć nam od strefy spadkowej na dziewięć punktów. Oczywiście nadal musimy uważać na to co dzieje się się za naszymi plecami, gdyż wyraźną zwyżkę formy złapali gracze czternastego w tabeli KRISPOL-u Września.

Patrzymy jednak także na to co dzieje się w klasyfikacji nad nami, a tam strata do pierwszej ósemki zmalała już do ledwie sześciu oczek.Do końca rundy zasadniczej pozostaje coraz mniej meczów, lecz wszystko może się nadal zdarzyć. Sobotni mecz pokaże, czy pozostaniemy na dłużej w walce o pierwszą ósemkę. Warto dodać, że główne role w drużynie z Krakowa odgrywają dwaj nasi byli przyjmujący – Karol Borkowski i Kajetan Tokajuk.

W pierwszym starciu górą okazali się krakowianie. Małopolanie po pełnym dramaturgii spotkaniu zwyciężyli w stolicy Podlasia 3:2. Czy uda nam się wziąć rewanż za listopadową porażkę? Spotkanie w stolicy województwa małopolskiego zaplanowano na 11 marca, godzinę 17:00.

Reklama

Reklama