Reklama

24/25: Bartosz Filipiak zostaje na kolejny sezon!

Bartosz Filipiak przedłużył kontrakt ze Ślepskiem Malow Suwałki na kolejny rok! 29-letni atakujący jest zatem pierwszym, zakontraktowanym zawodnikiem na sezon 2024/2025. Warto wspomnieć, że nadchodząca kampania PlusLigi będzie wyjątkową, ponieważ rozgrywki zostaną pomniejszone, a trzy najsłabsze zespoły pożegnają się w przyszłym roku z krajową elitą. Pozostanie Filipiaka w klubie jest więc ważną informacją, pozwalającą rozpoczęcie procesu budowy składu.

Bartosz Filipiak, to jeden z najskuteczniejszych atakujących w PlusLidze, który reprezentował w przeszłości m.in. Victorię WałbrzychŁuczniczkę Bydgoszcz (obecnie BKS Visła Proline Bydgoszcz)Trefl GdańskPGE Skrę Bełchatów (obecnie PGE GiEK Bełchatów) oraz LUK Lublin (obecnie BOGDANKA LUK Lublin). To właśnie z województwa lubelskiego trafił do Ślepska Malow Suwałki, gdzie doskonale wkomponował się do drużyny prowadzonej przez trenera Dominika Kwapisiewicza i stał się jednym z jej liderów. W sezonie 2022/2023 stanowił o sile biało-niebieskich i zdobył 542 punkty, z czego 46 bezpośrednio z zagrywki i 45 blokiem. Doskonała gra w pierwszej kampanii w suwalskich barwach zaowocowała propozycją nowego kontraktu, z której Filipiak skorzystał i obecnie rywalizuje z zespołem o awans do fazy play-off w sezonie 2023/2024. Konieczność rozpoczęcia budowy składu na kolejny rok przyniosła kontynuację współpracy i wzajemne zaufanie. Bartosz Filipiak pozostaje w Suwałkach na kolejny rok i ponownie będzie stanowił o sile prawego skrzydła.

Sylwetka zawodnika:

• Data i miejsce urodzenia: 27.02.1994, Aleksandrów Kujawski
• Wzrost: 197 cm
• Waga: 94 kg

„Cieszymy się, że Bartek, który dołączył do nas przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023, zaufał naszej wizji i strategii budowy zespołu na przyszłoroczną kampanię PlusLigi, która będzie nie tylko wyjątkowa z uwagi na planowane zmniejszenie występujących w niej drużyn, ale także stale rosnącego poziomu sportowego. To dowód na to, że praca, którą na co dzień wykonujemy ma sens i pomaga w indywidualnym rozwoju występujących w Suwałkach zawodników. Bartek jest niezwykle pracowitym i ambitnym zawodnikiem, który wielokrotnie udowodnił swoją wartość na parkietach PlusLigi i prowadził nasz zespół do zwycięstw. Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że zdecydował się kontynuować grę w biało-niebieskich barwach pomimo ofert z większych ośrodków, stawiając na grę, spokój w dążeniu do celów i świetne warunki infrastrukturalno-sportowe.” – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

„Przede wszystkim bardzo się cieszę, że klub wyraził chęć współpracy na następny sezon. Będzie to już mój trzeci sezon w Suwałkach. Jestem półtora roku razem z drużyną. Przez ten czas bardzo dobrze poznałem klub. Zawodników, sztab, cały dział administracji. To też ułatwiło podjąć mi tę decyzję. Przy okazji chciałbym podziękować naszym kibicom za wsparcie na meczach domowych i wyjazdowych. Daje nam to duży zastrzyk energii. Mam również prośbę, abyście nie zwaniali i trzymali tak dalej. Do zobaczenia na boisku.” – dodaje Bartosz Filipiak, kapitan i atakujący Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach, Bartek! #RazemMożemyWięcej

* Nie dotyczy zawodników posiadających ważne kontrakty z klubem.

Reklama