Reklama

200 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na odnowienie bazy sprzętu specjalistycznego – m.in. na inkubatory i lampy do fototerapii w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. W środę (29.05) marszałek Łukasz Prokorym wraz z dyrektorem szpitala Janem Kochanowiczem podpisał umowę na przekazanie środków. W spotkaniu uczestniczyła również wicemarszałek Wiesława Burnos.


– Te środki będą wspierały działalność szpitala i kliniki, który wspaniale opiekuje się matkami i dziećmi po porodzie – mówił marszałek. – Gratulujemy państwu też inicjatywy Bank Mleka Matki. Jest to coś bardzo nowatorskiego. Możecie się tym chlubić. My z kolei, jako zarząd województwa, jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać waszą działalność. Gwarantujemy, że będziemy otwarci na współpracę z waszym szpitalem przez najbliższe miesiące i lata – dodał.

Zapotrzebowanie na pomoc było szczególne. Według statystyk przedstawionych przez dyrektora szpitala Jana Kochanowicza w UKS przychodzi na świat najwięcej dzieci w porównaniu z innymi ośrodkami na terenie Podlaskiego. Tylko w poprzednim roku miało tam miejsce ponad 2 tys. porodów. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z procedurami. Czasem pojawiają się komplikacje.

– Nie każde dziecko rodzi się w dobrej kondycji. Dlatego wsparcie od urzędu marszałkowskiego jest tak niezwykle ważne. Zwłaszcza że przyjmujemy u siebie nie tylko białostoczanki, ale też kobiety z całego województwa. W naszym ośrodku przy jakimkolwiek problemie z ciążą panie mogą liczyć na pomoc i opiekę – podkreślił dyrektor szpitala.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama