18 kolejka | II runda | 21.01.2023 Żubry Chorten Białystok vs Isetia WMSS 85 : 81

Jeszcze przed meczem z Isetią Warszawa wiadomo było, że pojedynek nie będzie należał do najłatwiejszych. Pierwsza połowa to niesamowita seria celnych rzutów za trzy, w których brylował gracz gości Michał Wojtyński. To pod dyktando jego skutecznej gry, przebiegły dwie kwarty zawodów.

Nasze Żubry słabo radziły sobie w obronie, ale i niestety w ataku. Druga część spotkania to prawdziwe przebudzenie. Żubry, prowadzone przez Mariusza  Rapuchę, odrobiły  18. punktować przewagę i zdołały wygrać spotkanie. Wielkie emocje towarzyszyły kibicom przez ostatnie minuty. Zawodnicy Żubrów zachowali zimną krew i „dowieźli” wynik do końca.