Reklama

15. Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

Dwudziestu młodych wokalistów, znakomite jury i koncerty Urszuli Dudziak, Hanny Banaszak i Stanisławy Soyki. Tak ma wyglądać tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, który odbędzie się w najbliższy weekend (29.09 – 01.10) w kinie Ton. Na festiwal zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury.


Festiwal od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy, w tym roku to dwudziestu utalentowanych wykonawców z całej Polski, prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus – artystki pochodzącej z Białegostoku oraz utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej. Towarzyszy im zespół Piotra Matuszczyka.

Występy ocenia znakomite jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Nula Stankiewicz, Jan Wołek. Festiwal jest adresowany przede wszystkim do uczniów i studentów szkół artystycznych – teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo ze sceną.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama