Reklama

15. edycja Electrum Up To Date Festival

Cztery dni, nowe lokalizacje, powrót Centralnego Salonu Ambientu i imprezy do rana, a to wszystko od 30 maja do 2 czerwca w Białymstoku. O szczegółach tegorocznego Electrum Up To Date Festival poinformowano podczas środowej (22.05) konferencji. Uczestniczyli w niej dyrektor wydarzenia Jędrzej Dondziło, marszałek województwa Łukasz Prokorym, zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki oraz przedstawicielka partnera tytularnego firmy Electrum Agata Kalinowska.


Przede wszystkim być sobą

To, co jeszcze łączy firmę Electrum z EUTDF, jest troska o drugiego człowieka. Służyć temu ma akcja „Don’t worry be Yourself”, której „ojcem” jest Cezary Chwicewski, dyrektor kreatywny festiwalu.

– Jest to akcja ukierunkowana na dbanie o zdrowie psychiczne. Zwracamy uwagę na to, jak ważne są emocje, by ich nie kisić, a je wyrażać – wyjaśniał Jędrzej Dondziło.

EUTDF odbędzie się w czterech lokalizacjach. Zapoczątkuje go Koncert Otwarcia w Białostockim Teatrze Lalek. Następnie uczestnicy przeniosą się do industrialnej Galerii Arsenał Elektrownia. Pierwszy dzień EUTDF zakończy się imprezą trwającą do 5 rano.

W piątek i sobotę w auli Pałacu Branickich odbędzie się Centralny Salon Ambientu. Następnie organizatorzy zabiorą uczestników na ul. Przędzalnianą w Fastach, gdzie na dwóch scenach festiwalowych będą koncerty aż do białego rana. To teren opuszczonej elektrociepłowni.

– Jest to niezwykle klimatyczne miejsce. Inspirujące dla osób, które słuchają muzyki elektronicznej, bo w takich miejscach historycznie odbywały się pierwsze imprezy rave’wowe – opowiadał dyrektor festiwalu.

Finał Electrum Up To Date to niedzielny Koncert Zamknięcia w BTL. Po wszystkim zaś nastąpi wymiana wrażeń, czyli event „Dobra Noc” w restauracji Rany Julek i Pizza Majstry.

Jak w poprzednich edycjach organizatorzy zapraszają do akcji 50+, w ramach której każdy chętny powyżej pięćdziesiątego roku życia może otrzymać darmową wejściówkę na wydarzenia przy ul. Przędzalnianej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu.

Anna Augustynowicz
fot.: Paweł Krukowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama