Reklama

1,3 mln zł dla szpitala wojewódzkiego w Łomży

Za te pieniądze, pochodzące z budżetu województwa, kupiona zostanie specjalistyczna aparatura do wykonywania zabiegów urologicznych. Decyzję o przyznaniu dotacji zarząd województwa podjął na posiedzeniu w czwartek, 22 czerwca.


Inwestycja w ten sprzęt pozwoli na rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów oraz poprawi jakość anestezjologicznych procedur medycznych, realizowanych na bloku operacyjnym na oddziale urologii i urologii onkologicznej.

– Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców województwa podlaskiego to obszar szczególnie dla nas ważny. Dlatego dokładamy starań, by jednostki medyczne w regionie były jak najlepiej wyposażone, a personel medyczny mógł bez przeszkód wykonywać swoją pracę – mówił Marek Malinowski, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar zdrowia.

Za przyznane 1,3 mln zł kupiony zostanie aparat USG do biopsji fuzyjnej gruczołu krokowego z zestawem głowic, aparat do znieczulania oraz aparat USG do kontroli wkłuć centralnych, wykonywanych pacjentom w ramach przygotowania do zabiegu na bloku operacyjnym. Dodatkowo szpital zaopatrzy sale operacyjne w kolumny anestezjologiczne.

Na oddziale urologicznym w łomżyńskim szpitalu, który obecnie liczy 20 łóżek, prowadzi się leczenie zabiegowe, zachowawcze, diagnostykę zabiegową i obrazową chorób układu moczowego u kobiet i mężczyzn.

W 2022 r. było tu leczonych ponad 1,3 tys. pacjentów. Wykonano 2,2 tys. zabiegów chirurgicznych.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama