Reklama

12 miesięcy Wojewody

  Na początku kadencji Wojewoda Podlaski Jan Dobrzyński opracował plan pracy pod hasłem „Przyspieszamy kroku”. Po roku postanowił skonfrontować zapisy planu z efektami swojej pracy.

  Jan Dobrzyński powitał dziennikarzy hasłem „Dotrzymujemy słowa”. W ten sposób odniósł się do najistotniejszych zamierzeń wynikających z rządowego programu „Solidarne Państwo”. W regionie, po raz pierwszy od wielu lat najlepsi absolwenci podlaskich uczelni mieli szansę na staż i zatrudnienie w administracji państwowej. Nowością w pracy Wojewody stały sie dyżury w delegaturach urzędu w Łomży i w Suwałkach. Jan Dobrzyński z dumą mówił o hucznie organizowanych obchodach świąt 3 maja i 15 sierpnia. Po zorganizowanym w lutym 2006 roku spotkaniu pięciu wojewodów udało się Dobrzyńskiemu wynegocjować dotację unijną w wysokości 322 i pół euro na mieszkańca.

  Wojewoda skutecznie zabiegał o zwiększenie aż o 80% budżetu Podlaskiego Konserwatora Zabytków, udało mu się również zdobyć brakujące 13 milionów złotych na przebudowę przejścia kolejowego w Kuźnicy. Niestety nadal stolica województwa cierpi na brak lotniska. Nie wiadomo też kiedy zostaną wydane pozwolenia na budowę obwodnic i czy na Podlasiu pojawi się inwestycja Poczty Polskiej. Wojewoda zlikwidował w urzędzie stanowiska zastępców dyrektorów – teraz ich funkcje pełnią kierownicy co ma dowodzić oszczędności. W 2007 roku Wojewoda Podlaski zadeklarował wspieranie działań na rzecz utworzenia obszaru metropolitalnego, a lokalnie zamierza odwiedzać wszystkie starostwa.

https://www.bstok.pl/up/news/1031_1.jpg

Reklama