Reklama

100-lecie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

Powołana przez Sejmik Suwalski w 1923 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nowej Wsi we wtorek, 18 września uroczyście obchodziła stulecie swojej działalności. Na początku była to dwusalowa placówka zbudowana z drewna. Dzisiaj budynek szkoły to nowoczesny obiekt z dużą halą sportową. W trakcie jubileuszowych uroczystości życzenia i pamiątkowy grawerton przekazała szkole członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos.


Jubileusz

Uroczystość 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi rozpoczęła się na sali gimnastycznej, od przywitania gości. W jej trakcie przedstawiono historię placówki oraz odsłonięto tablicę pamiątkową.

Wystąpienia gości poprzedzało posadzenie drzewa kasztanowca. Potem podziękowano wszystkim instytucjom i organizacjom, które przez lata wspierały szkołę, w tym Województwu Podlaskiemu reprezentowanemu przez Wiesławę Burnos.

Spotkanie zakończyła część artystyczna, w której trakcie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, muzyczne i recytatorskie. Odbyło się też zwiedzanie szkoły, a goście mogli liczyć na mały poczęstunek.

W wydarzeniu wziął też udział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski oraz wojewoda Bohdan Paszkowski.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama