10 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend na białostockich drogach

10 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend na białostockich drogach

Data publikacji 13.09.2021

W weekend, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 10 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich a zarazem rekordzista w niechlubnej kategorii „nietrzeźwy kierowca” został zatrzymany przez policjantów w piątkowy wieczór. Badanie alkomatem 30-latka wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 10 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich i zarazem rekordzista w niechlubnej kategorii „nietrzeźwy kierowca” to 30-letni mieszkaniec gminy Turośń Kościelna. Mężczyzan wpadł w ręce policjantów z Łap w piątkowy wieczór na terenie gminy Suraż. Badanie alkomatem kierowcy ciągnika rolniczego wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 30-latek nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejny kierowca, który zdecydował się wsiąść za kółko na ”podwójnym gazie” to 38-letni mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z białostockiej drogówki w sobotę po północy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W sobotni wieczór dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ujętym przez zgłaszającego. Interweniujący policjanci już na początku rozmowy wyczuli od 35-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził nissana mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. 35-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Pozostali zatrzymani kierowcy mieli od ponad 0,5 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy, którzy posiadali prawa jazdy stracili je.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę. Dlatego jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. We wskazane miejsce natychmiast zostanie skierowany patrol.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama