Reklama

Upewnij się czy Twój numer rachunku składkowego jest prawidłowy.

ZUS chce wesprzeć przedsiębiorców w nowej metodzie opłacania składek, która wejdzie w życie już z początkiem roku. Wówczas zamiast czterech przelewów będziemy dokonywać tylko jeden, a dotychczasowe numery rachunków zastąpi indywidualny numer rachunku składkowego.

Od nowego roku zanim wykonamy transakcję do ZUS sprawdźmy czy nasz numer zawiera wszystkie niezbędne elementy.

Warto również zweryfikować nasz numer konta na stronie www.eskladka.pl . Wyszukiwarka numerów NRS została już uruchomiona. Wykorzystanie tego sposobu potwierdzenia naszego rachunku gwarantuje pewność, że numer konta jest prawidłowy. Wystarczy wpisać dane identyfikacyjne, takie jak numer NIP, REGON lub PESEL, aby uzyskać w odpowiedzi numer, którym będziemy posługiwać się dokonując przelewów do ZUS. Wyszukany numer NRS można wydrukować oraz zapisać do pliku PDF.

Z uwagi na duże zainteresowanie tematem e-składki zostały już wyznaczone terminy szkoleń na miesiąc listopad. Wykładowca przygotuje prowadzących firmy oraz osoby zajmujące się księgowością do stosowania nowych przepisów.

Zapraszam do wzięcia udziału w seminariach, które rozpoczynają się o godzinie 10:00 i prowadzone będą w trzech terenowych jednostkach organizacyjnych Oddziału ZUS w Białymstoku:

1. w Białymstoku, ul. Młynowa 29 w budynku B, sala 302 (III piętro),
Zapisy prowadzi: Pani Ewa Nowak, tel.: (085) 74-86-698
Terminy najbliższych szkoleń to: 8,9,10, 13, 15, 17, 22, 28, 29 listopad br.

2. w Suwałkach, ul. 1 Maja 33, sala 208 (II piętro),
Zapisy prowadzi: Pani Aneta Klekowiecka, tel.: (087) 56-52-770