Reklama

Trwają poszukiwania męźczyzn, którzy wpadli do Narwi.

Dzisiaj o godzinie 10:00 wraz z Policją i Strażą Pożarną zespół poszukiwawczy oraz zespół ratownictwa medycznego Grupy Ratowniczej Nadzieja wznowił poszukiwania dwóch mężczyzn na Narwi. Przypomnijmy, że w sobotę popołudniu jeden z mężczyzn skoczył z mostu, a drugi chcąc go ratować wskoczył do wody z plaży miejskiej. W godzinach nocnych akcja poszukiwawcza została zakończona i wznowiona została ponownie dzisiaj rano.

To już trzeci dzień poszukiwań. Wczoraj mimo intensywnych działań przy użyciu między innymi samolotu Straży Granicznej, pojazdów specjalistycznych, łodzi, quada, sonarów podwodnych, echosondy oraz nurków z całego województwa, nie udało się odnaleźć zaginionych.

Ratownicy medyczni razem ze strażakami na łodzi przeszukiwali rzekę Narew oraz prowadzili poszukiwania przy korycie rzeki przy moście Hubala, starym moście, Czarnocinie, Jednaczewie. Poszukiwania równolegle prowadzone były również na wysokości Nowogrodu w stronę Łomży.  W akcji brał udział wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego kpt Artur Bernaziuk z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Dzisiaj na miejscu akcji ponownie zjawili się członkowie naszej jednostki, do dyspozycji mają quada oraz pojazd terenowy.