Reklama

Technologiczna grupa konsoliduje rynek IT w Białymstoku

TenderHut po zakupie spółek LemonTea i QBurst Poland, realizując strategię konsolidacji rynku IT w Białymstoku, przejął firmę LIT specjalizującą się w technologiach Google oraz posiadającą uprawnienia do świadczenia usług dla najważniejszych organizacji międzynarodowych, na przykład dla NATO. LIT zostanie połączony z SoftwareHut – programistyczną spółką w technologicznej grupie kapitałowej.

Połączenie z LIT jest przykładem kolejnej, skutecznej transakcji na rynku IT. Po wcześniejszych wchłonięciach spółka SoftwareHut stała się największą deweloperską spółką z siedzibą w Białymstoku. Po otworzeniu biur sprzedaży w Danii i Szwecji grupa zapewnia prężnie działającą strukturę delivery poprzez kolejne inkorporacje na lokalnym rynku. Efektywna sieć sprzedażowa oraz kluczowe usługi dobrze dopasowane do potrzeb rynku globalnego zapewniają grupie TenderHut stały dynamiczny rozwój.

– Przejęcie LIT jest realizacją naszej strategii konsolidacji małych, białostockich firm IT. Firmy te, założone zwykle przez pasjonatów IT, są szczególnym źródłem doświadczonych managerów, niedostępnych poprzez standardowe kanały rekrutacji. Daje to naszej firmie duży zastrzyk doświadczenia i świeżego spojrzenia na realizowane projekty. Sukces ostatnich przejęć motywuje nas do bardziej wytężonej pracy oraz pokazuje, że obrana strategia była słuszna. Prowadzimy już rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi dołączeniem do naszej grupy, jak i z inwestorami, którzy chcą nam pomóc realizować nasze ambitne plany – komentuje przejęcie Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut.

LIT wnosi do grupy swoje doświadczenie oraz poszerza ofertę SoftwareHut o język Python oraz rodzinę technologii Google, m.in. Google App Engine, Google Big Query czy Google Cloud Storage. LIT swoje doświadczenie zdobywało z powodzeniem realizując projekty serwisowe dla banku ING i platformy B2B dla branży automotive. O wysokich kompetencjach pracowników LIT mogą świadczyć zdobyte certyfikaty, m.in. NATO Security Certification oraz liczne certyfikaty Google, w tym Google Cloud Storage: Qualified Developer, Google Cloud SQL: Qualified Developer, Google BigQuery: Qualified Developer i Google Compute Engine: Qualified Developer.

– TenderHut posiada dobrze rozwinięte działy marketingu, promocji i sprzedaży, których często brakuje w mniejszych firmach. LIT zapewni SoftwareHut dodatkowe kompetencje technologiczne. W zamian otrzymujemy odpowiednie zaplecze do pracy, stabilną sytuację finansową oraz międzynarodowe projekty informatyczne, które są ważne dla doświadczonych inżynierów w ich rozwoju i karierze. Wszyscy dzięki temu korzystają – mówi Jacek Wojtkowski, założyciel LIT.

Firma LIT została założona w 2003 roku przez Jacka Wojtkowskiego. Na początku swojej działalności skupiała się na tworzeniu systemów dla:
banków i instytucji finansowych (Data Warehouse, Business Intelligence, monitoring bezpieczeństwa), przemysłu (systemy do zarządzania produkcją i dokumentacją, raportowania, czy kontrolingu) oraz edukacji (system do zarządzania szkołami).

– Jako wieloletni specjalista w branży sprzedaży i realizacji międzynarodowych projektów doceniam fachowość i kreatywność byłych szefów przejętych przez nas spółek: LemonTea, QBurst Poland i LIT. Podziwiam rozwój i osiągnięcia Roberta Matyszewskiego, byłego właściciela spółki LemonTea, a obecnie Wiceprezesa SoftwareHut odpowiedzialnego za sprzedaż. W chwili przejęcia LemonTea przez TenderHut był on szefem niewielkiej firmy informatycznej, a obecnie odpowiada za 30% nowego biznesu w całej grupie kapitałowej – mówi Waldemar Birk, prezes TenderHut SA.

Grupa kapitałowa TenderHut specjalizuje się w usługach informatycznych i bezpieczeństwie informatycznym, usługach prawnych oraz wdrożeniach rozwiązań dla laboratoriów.