Reklama

Planujesz podróż samolotem? Wybierz naprawdę dobre lotnisko

3235d Planujesz podróż samolotem? Wybierz naprawdę dobre lotnisko Wybierając się w podróż samolotem zazwyczaj kierujemy całą swoją uwagę na warunki, jakie panują w miejscu docelowym oraz na konkretnego przewoźnika. Jak się jednak okazuje, port lotniczy i infrastruktura mu towarzysząca mają także całkiem istotne znaczenie, między innymi dla komfortu naszego podróżowania. Zatem zanim wybierzesz się w kolejną podróż samolotem, wybierz dobre lotnisko. My podpowiadamy, co o tym decyduje.

Po pierwsze, doświadczenie i położenie

Wybierając port lotniczy, zwróć uwagę na to, jak długo funkcjonuje on na rynku lotniczych przewozów publicznych. Jak w każdej dziedzinie, tak i tutaj doświadczenie w pracy przekłada się na zdolność rozpoznawania i szybkość reagowania na nietypowe i kryzysowe sytuacje. Lata doświadczeń to także większe kompetencje personelu oraz większe możliwości w zakresie rozwoju proponowanej pasażerom oferty.

Dobre lotnisko to także atrakcyjna jego lokalizacja. I nie chodzi tutaj koniecznie o położenie portu w centrum dużego miasta. Wystarczy bliskie sąsiedztwo wielkiej aglomeracji miejskiej, aby uznać port lotniczy za dobrze usytuowany. Ważny jest tutaj jednak fakt dobrego skomunikowania portu lotniczego oraz łatwy dostęp do różnych form transportu publicznego, w tym autobusów i pociągów.

Po drugie, ilość obsługiwanych kierunków

Dobry port lotniczy oferuje swoim klientom wiele możliwości w zakresie obsługiwanych kierunków. Połączenia realizowane do takich miejsc, jak Paryż Beauvais, Bergamo, Barcelona, London Stansted, Rzym Ciampino, Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Oslo Rygge, Madryt czy też Lizbona to dzisiaj standard, dlatego warto dobrze przyjrzeć się możliwościom lotniska w tym zakresie.

Dokonując wyboru portu lotniczego zwróć także uwagę na jego przepustowość. Możliwość obsłużenia około 6 000 – 7000 pasażerów na dobę to już bardzo dobry wynik. Z kolei roczne rezultaty w granicach 3 – 3,5 mln pasażerów pozwalają wnioskować, że port lotniczy cieszy się zaufaniem zarówno linii lotniczych, jak i pasażerów.

Po trzecie, infrastruktura lotniska oraz infrastruktura towarzysząca

Dobry port lotniczy powinien zagwarantować Ci komfort i łatwość poruszania się zarówno po nim, jak i w jego sąsiedztwie. Co wpływa na tego rodzaju właściwości lotniska? Między innymi dostępność parkingów, na których pasażerowie mogą wygodnie i bezpiecznie pozostawić swój samochód na czas podróży, a także ergonomiczność i nowoczesność wnętrza i wyposażenia portu lotniczego.

Dobre lotnisko z dobrą infrastruktura towarzyszącą to także dobra podróż. Wejdź na http://modlinparking.pl/lotnisko/ i skorzystaj z takich właśnie możliwości.