Mistrzostwa Polski BMX

W dniach 7-8 marca miały miejsce po raz trzeci Mistrzostwa Polski BMX. Zawody odbyły się w skateparku ''Garaż'' przy ulicy Węglowej 9.

Wystartowało 27 zawodników, którzy przy ogłuszającej muzyce zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności niezwykłe rowerowe akrobacje, niejednokrotnie zapierające dech w piersiach.
Startujący uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie: amatorzy i pro. Odbył się także konkurs na najlepszy trik, którego główną nagrodę 1000zł zdobył Michał Strzemieczny z podwarszawskiego Milanówka. Zwycięzca zaprezentował w powietrzu podwójny obrót ramy roweru wokół osi kierownicy. Mistrzem Polski został Marcin Wróblewski z Poznania. Białostoczanin Janusz Pietroczuk uplasował się na trzecim miejscu.