Reklama

Juwenalia 2009

Oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego miało miejsce w środę, 21 maja, na Placu Uniwersyteckim, po czym huczną poradą, przemarszem studentów i przejazdem studenckich pojazdów impreza przeniosła się na kampus Politechniki Białostockiej. Atrakcją tego wieczoru był koncert zespołu Happysad i Myslovitz.
Piątek był dniem muzyki POP/DANCE. Na scenie zaprezentowały się polskie grupy Akcent i Boys, ale także pojawiła się gwiazda europejskiego formatu – Jay Delano z Holandii. W przerwie koncertów odbył się finał konkursu Miss Studentek, któremu patronował portal Bstok.pl .
23 maja to Dzień Kultury Ulicy. Konkursy graffiti, breakdance, freestyle organizowane były przy współudziale studentów Wydziały Historyczno – Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Koncerty zagrali: AbradAb, Fisz Emade, Vavamuffin, PIH, Tetris.
W niedzielę na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbyło się IX Forum Motoryzacji. Na zakończenie Juwenaliów zaplanowano występ Macieja Maleńczuka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.
Juwenaliom 2009 towarzyszyły Akademickie Zawody Jeździeckie, Studenckie Zawody Szachowe oraz projekt Juwenalia na sportowo.