SOBOTA, 24 marca 2018

FOTO | FOTOREPORTAŻ | IMPREZY | WIADOMOŚCI
  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
   Bstok.pl FOTOART
    FOTO Art
Informacje o autorze:  Imie/Nazwisko:
  Wiktor Wołkow

  kontakt:
  ul. Lewiatówka 23
  16-030 Supraśl
  tel. (085) 71 83 068


Info:
  - ur. 04.04.1942 r, w Białymstoku. Od 40 lat fotografuje krajobraz i przyrodę Podlasia. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor około stu wystaw indywidualnych i albumów: WOŁKOW, BIEBRZA, KRZYŻ, SŁOŃCE, laureat licznych nagród krajowych i międzynarodowych.

  ''W sercu kniei, za zbitą gęstwiną lasu, na ostrowiach zagubionych wśród bagien, jest królestwo dzikiego zwierza...'' - pisał w 1922 roku Julian Ejsmont, autor ''Wspomnień łowieckich''. ''Królestwo dzikiego zwierza'' i Wiktora Wołkowa, wypadałoby dziś dodać, bo autor czterech albumów i niezliczonych wystaw, nagradzany za nie rozlicznie, w tym tytułem ''Człowiek sukcesu 2001'' przez tygodnik ''Kontakty'', przez czterdzieści lat przemierzania wrósł w północno-wschodni pejzaż, bez reszty oddając się tej ziemi, tym wodom i temu niebu.

  Wiktor Wołkow fotografuje o każdej porze roku i dnia, z perspektywy żaby i samolotu. Utrwala obrazy takich drobin jak kropla rosy zawieszona na pajęczynie, robi zdjęcia jednej z dwunastu gwiazd Mlecznej Drogi - Słońcu; kilkusetletnim dębom i jednodniowym jętkom, krowom i sokołom, drogom, rzekom, płotom i krzyżom.

  Przeglądając archiwum fotografika, w którym są tysiące negatywów i slajdów, można się dobitnie przekonać, jak obcy jest Wołkowowi slogan Kodaka: ''Naciśnij guzik, my zrobimy resztę''. W każdym zdjęciu jest osobowość autora, wyraźna jak charakter pisma i nic dziwnego, że, jak mówi anegdota, to właśnie on na lekcji biologii w szkole podstawowej odkrył, iż ''oko ludzkie zostało zbudowane na zasadzie aparatu fotograficznego''.

Wszystkie Zdjęcia autora:

Wiktor WołkowO portalu  |  Prywatność  |  Statystyki  |  Kontakt  |  Reklama