» Ford Mustang drugi raz z rzędu najlepiej sprzedającym się autem sportowym na świecie

Szósty rok z rzędu Mustang na szczycie rankingów sprzedaży

Między innymi dzięki sprzedaży limitowanych i specjalnych wersji: Bullitt, Shelby GT350, Shelby GT350R i Shelby GT500, Mustang był liderem wśród wszystkich konkurentów z liczbą 80 577 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie w 2020 roku, zgodnie z najnowszymi danymi rejestracyjnymi pojazdów z IHS Markit. Całkowita sprzedaż stanowi ponad 15% rynku sportowych coupe, w porównaniu z ponad 14% w analogicznym okresie rok wcześniej.

 

– Entuzjaści Mustanga uwielbiają swoje auta i po raz kolejny to pokazali – powiedział Hau Thai-Tang, dyrektor ds. platformy produktów i operacji w Ford Motor Company. – W trudnym roku dla całej branży motoryzacyjnej z powodu globalnej pandemii, Mustang radził sobie bardzo dobrze, zwiększając swój udział w światowym segmencie sportowych coupe – dodał.

 

Według wewnętrznych danych Forda sprzedaż wersji specjalnych modelu tj. Bullitt i Shelby wzrosła o blisko 53% procent w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. 

 

W osiągnięciu sukcesu pomógł również fakt, że Mustang był najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na wielu rynkach europejskich. Według wewnętrznych danych Forda, sprzedaż na Węgrzech w 2020 r. wzrosła o ponad 68% w stosunku do 2019 r. Sprzedaż wzrosła także w Holandii (38,5%), Danii (12,5%), Czechach (5,6%) i Austrii (4%).

 

Europejska sprzedaż Forda Mustanga osiągnęła poziom 7 000 sztuk w 2020 roku. Zaś od 2014 roku – kiedy to Mustang wszedł do sprzedaży na Starym Kontynencie – sprzedano 60 000 egzemplarzy tego kultowego modelu. Stany Zjednoczone nadal są najważniejszym rynkiem dla Mustanga, reprezentując około trzech czwartych całkowitej sprzedaży.

 

Ford zamierza podążać drogą sukcesu dzięki kolejnym limitowanym edycjom, wśród których znajduje się gotowy do jazdy po torach wyścigowych nowy Mustang Mach 1. Najlepiej prowadzący się Mustang, jaki kiedykolwiek pojawił się w Europie, oferuje jeszcze lepsze osiągi oraz  unikalną stylistykę. Przypomina ona kultowe Mustangi Mach 1 z lat 60. i 70. Dostawy tego modelu do klientów w Europie rozpoczną się już wkrótce.

 

Ford Mustang z niezagrożoną pozycją lidera w Polsce

Ford Mustang już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce. W samym marcu nowych właścicieli znalazło 26 egzemplarzy, co stanowi blisko 18% udziału w tym segmencie. Od początku roku Ford Mustang trafił do kolejnych 76 szczęśliwych nowych posiadaczy, co jest wzrostem w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku o ponad 33%. Dzięki temu jego udział w swoim segmencie wynosi blisko 25%.

 

Wspomniany Ford Mustang Mach 1 to bez wątpienia jeden z najciekawszych modeli sportowych na polskim rynku, posiada mocny 5-litrowy silnik V8 i może być wyposażony w          6-biegową skrzynię manualną oraz napęd na tylną oś. Na rynku niewiele jest samochodów, które oferują tak tradycyjny dla samochodów sportowych układ napędowy. To auto, które daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Bez znaczenia, czy kierowca ma ochotę powoli i spokojnie snuć się po ulicach miasta w akompaniamencie widlastej jednostki wolnossącej, czy wypróbować swoje umiejętności i moc 460 KM na torze, Mustang Mach 1 będzie idealnym kompanem tych przygód. 

 

Dostępny na polskim rynku model Mach 1 jest wyposażony standardowo m.in. w 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w unikalnym wzorze Mach 1, skórzaną tapicerkę, aktywny układ wydechowy z 4 końcówkami w stylizacji Mach 1, przedni oraz tylny zderzak z dyfuzorem w stylizacji Mach 1 czy też system nawigacji satelitarnej CD/MP3 z DAB+ i Ford SYNC 3.2 z kolorowym 8-calowym wyświetlaczem dotykowym. W opcji dostępny jest także pakiet stylizacyjny Mach 1, który obejmuje dedykowaną częściowo skórzaną tapicerkę, zaciski hamulcowe lakierowane w kolorze pomarańczowym oraz unikalne pasy na masce oraz bokach nadwozia.

 

– Jestem przekonany, że niezwykle emocjonująca, nawiązująca do historii Mustanga wersja Mach 1 umocni nasz sportowy model na pozycji lidera segmentu aut sportowych i cabrio w Polsce. Auto o takich parametrach, z ponadczasową stylistyką, charakterem i bogatym wyposażeniem w tak atrakcyjnej cenie, to prawdziwa gratka dla miłośników rasowych, sportowych samochodów – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Źródło: Mototarget.pl

Reklama