Reklama

Finał akcji charytatywnej inżynierów budownictwa za nami

Trolle w krainie szczęścia, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, namiot wypełniony klockami Lego, kąciki malarskie, drewniane koraliki do tworzenia ozdób, prześmieszne zdjęcia z e-budki, pokaz udzielania pierwszej pomocy i cztery licytacje piłek i koszulek z podpisami zawodników Jagi, … – tak w jednym zdaniu można byłoby opisać to, co działo się 3 czerwca w Majątku Howieny w Białymstoku w trakcie spotkania członków Podlaskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa z okazji Dnia Dziecka.

W imprezie wzięło udział prawie 500 osób. Każde 10 zł z wpisowego Izba przeznaczy
na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Ireny Białówny w Białymstoku. Łącznie może być to kwota ok. 5000 zł. Ale to nie jedyne środki. Z aukcji koszulek i piłek z podpisami piłkarzy Jagiellonii Białystok na portalu eBay na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Odrobina Radości” w Białymstoku, które wspierali inżynierowie – wpłynęło 1704, 50 zł. Te niepowtarzalne trofea sportowe inżynierowie mogli licytować również w trakcie spotkania. Każda z koszulek została sprzedana za 700 zł, a ogółem uzyskano 2360 zł. Środki te mają zostać przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku.

– Przygotowania do samego spotkania trwały blisko miesiąc. – mówi Krzysztof Ciuńczyk, skarbnik Rady POIIB i pomysłodawca izbowego spotkania z okazji Dnia Dziecka.
-Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, ale byliśmy na taką liczbę chętnych przygotowani. Nasz samorząd zawodowy zrzesza ogółem ponad 3,5 tysiąca czynnych członków, więc tutaj była ich tylko część. Imprezę organizujemy od trzech lat. Zależy nam, aby bez względu na liczbę uczestników nikt się nie nudził, a jednocześnie, by każdy uczestnik miał świadomość, że komuś pomaga. Z każdym rokiem frekwencja rośnie, czyli założenie jest realizowane. W tym roku bardzo pomogli nam sponsorzy. Każda z firm budowlanych oprócz partycypacji w kosztach imprezy przygotowała również stanowisko z atrakcjami dla najmłodszych. To właśnie dzięki nim zabawa była dokonała. Chciałem serdecznie podziękować pracownikom naszego biura za świetną organizację imprezy i wszystkim, którzy wzięli w niej udział – dodaje.

– Takie spotkania są potrzebne, nie tylko naszej grupie zawodowej – mówi Wojciech Kamiński, przewodniczący Rady POIIB. – To okazja do poznania się, ale i spotkania z dawnym kolegą ze studiów. Z uwagi na to, że głównym jego adresatami byli najmłodsi, zależało nam sprawieniu radości nie tylko im, ale również innym dzieciom. Podróże jak wiadomo kształcą. Jest nam miło, że możemy dołożyć przysłowiową „cegiełkę” by umilić wypoczynek wakacyjny podopiecznych placówki, która kierowana jest przez ludzi bardzo oddanych tej sprawie – dodaje.

– Zaproszenie do udziału w imprezie inżynierów budownictwa otrzymaliśmy – co  ciekawe – od firmy z Dolnego Śląska – Mitek Industries Polska z Legnicy – mówi Katarzyna Szczebiot z firmy Roman K&K z Bielska Podlaskiego. – Pomysł uznaliśmy za absolutnie trafiony. Nie dość, że wspaniała zabawa, to jeszcze w bardzo szlachetnym celu. Ta idea pomocy: “dzieci dzieciom” jest nam bliska, stąd na swoim stanowisku przygotowaliśmy wiele atrakcji m. in. zabawę w układanie konstrukcji dachowej według załączonej instrukcji. W zabawę szybko włączyli się dorośli. Wspólnie z dziećmi mogli też tworzyć biżuterię z koralików drewnianych. Oczywiście mieliśmy również wiele pytań o to czym się zajmujemy, czyli o technologię produkcji wiązarów dachowych – dodaje.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji spotkania: Sportowej Spółce Akcyjnej Jagiellonii Białystok, Mitek Industries Polska z Legnicy, Roman K&K z Bielska Podlaskiego, salonowi sprzedaży Hörmann, firmie Janrex z Białegostoku, Fabryce Styropianu Arbet Bartosik Czernicki Funke Kuncer Muzyczuk Spółka Jawna z Koszalina, salonowi wyposażenia wnętrz Akcess z Białegostoku oraz firmie Benjamin Moore.

Redakcja Bstok.pl patronowała medialnie działaniom podejmowanym w ramach akcji charytatywnej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Odrobina Radości”
w Białymstoku i Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
  http://www.bstok.pl/up/news/3298_1.jpg http://www.bstok.pl/up/news/3298_2.jpg http://www.bstok.pl/up/news/3298_3.jpg