Reklama

„Carmen” – warsztaty aktorskie w ramach 10. edycji Dni Hiszpańskich w OiFP.

W ramach Dni Hiszpańskich zapraszamy na warsztaty aktorskie oparte na fragmentach libretta „Carmen” w Operze i Filharmonii Podlaskiej, które poprowadzi Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, wykładowca Akademii Teatralnej w Białymstoku w obszarze teatru formy, jurorka konkursów recytatorskich i teatralnych, współzałożycielka Stowarzyszenia Teatr Okno. Towarzyszyć jej będą artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Warsztaty odbędą się w sobotę 22 kwietnia o godz. 13.00 na Dużej Scenie Opery przy ul. Odeskiej 1.

Będą oparte na indywidualnych i grupowych ćwiczeniach z elementami improwizacji. Nie zabraknie spontanicznych działań scenicznych i kreatywnych interakcji ludzi i przedmiotów. Wszystkie osoby, które chcą spróbować sił w aktorstwie zapraszamy do zapisów. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko oraz numer telefonu należy przesyłać na adres promocja@oifp.eu, w tytule maila wpisując „Warsztaty Carmen”. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 kwietnia do godz. 15.00. Ilość miejsc ograniczona.

„Carmen” G. Bizeta to jedna z najpiękniejszych oper świata, barwna i melodyjna historia dramatycznej miłości. Tytułowa Carmen jest kobietą wolną, ceniącą niezależność, która odważnie przyjmuje wyzwania losu, ten zaś – jak w antycznej tragedii – przynosi jej śmierć. Elegancka i zmysłowa warstwa muzyczna opery zawiera to, co najlepsze w operze francuskiej i włoskiej. Bizet odmienił scenę operową, ukazując w „Carmen” prawdę życiową i namiętności ludzkie. Najważniejsze są tu jednak barwność i żywiołowy temperament muzyki, inspirowanej egzotyczną Hiszpanią oraz wyrazistość bohaterów opery – buntowniczej i zmysłowej Carmen, poczciwej, ale silnej Micaeli, twardziela o miękkim sercu – Don Jose, czy triumfatora Escamillo.

Niesamowity duet partytury i libretta przyniósł „Carmen” należną sławę. Teraz kolej na Was!